Agra Art NOVA

Sztuka najnowsza w Agrze Art, czyli NOVA w dawnej siedzibie Domu Aukcyjnego…

Dom Aukcyjny Agra Art jest najstarszym i jednym z największych domów aukcyjnych w Polsce. Do tej pory specjalizowaliśmy się w organizacji aukcji sztuki dawnej i współczesnej, jednak obecnie otwieramy nową galerię. Idąc z duchem czasu staramy się unowocześniać i podążać za zmieniającymi się trendami panującymi na rynku sztuki, czego wyrazem ma być Agra Art NOVA.

Agra Art NOVA zajmie się promocją sztuki aktualnej, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. W przestrzeni galerii organizowane będą wystawy i aukcje. W naszej ofercie znajdą się starannie wyselekcjonowane dzieła najlepszych i najciekawszych artystów młodego pokolenia.

Działalność nowej galerii zainicjowaliśmy wystawą W dżungli, podczas której odwiedzający mogli przenieść się do gorącego lasu tropikalnego, spojrzeć w górę na bujne korony drzew, czy stanąć oko w oko w wielkimi pytonami tygrysimi. Bujne trawy Aleksandry Brodzińskiej, olbrzymie, wijące się węże Zuzi Gaszyńskiej i utkane z liści płótna Natalii Rybki doskonale oddały dynamikę i tajemniczość dzikiej natury.

Wystawę W dżungli otworzyła kuratorka – Elżbieta Dzikowska – słynna podróżniczka i historyczka sztuki, która przy tej okazji opowie również o swoich podróżach i własnych przeżyciach związanych z dżunglą. 

Ekspozycję oglądać można było od 23 sierpnia do 30 września 2019 roku w Galerii Agra Art Nova na ul. Wilczej 55/63.W wystawie wzięli udział:

Aleksandra BRODZIŃSKA, Chang BUI, Zuza GASZYŃSKA, Magdalena GIESEK, Kamil JAKÓBCZAK, Zuzanna JANKOWSKA, Bartek JARMOLIŃSKI, Paweł KAŁUŻYŃSKI, Lech KOLASIŃSKI, Juliusz KOSIN, Patrycja KRUSZYŃSKA-MIKULSKA, Katarzyna KUKUŁA, Filip MOSZANT, Agnieszka POTRZEBNICKA, Marta PUCHŁOWSKA, Andrzej ROSZCZAK, Joanna ROSZKOWSKA, Natalia RYBKA, Margarita STASZULONEK, Anna SZCZUREK, Magdalena SZILKE, Monika TALAREK, Agnieszka ZABRODZKA, Agnieszka ZAWISZA

  • Natalia Rybka

 

Agra Art NOVA
ul. Wilcza 55/63
00-679 Warszawa

nova@agraart.pl
501 367 324

Katarzyna Jedynak – kierownik galerii
katarzyna.jedynak@agraart.pl
Tomasz Krajewski – przyjęcia, sprzedaż
tomasz.krajewski@agraart.pl

Kontakt w sprawie przyjęć obrazów: nova@agraart.pl